vítejte na mé webové prezentaci

hlavní strana

biografie

discografie

    nástroje

kapely

kontakt

 

  

 

Biografie

 

Pavel se narodil na samém sklonku šedesátých let v západním sektoru naší republiky.  V sedmi letech se začal věnovat hře na akordeon v LŠU Rokycany. V jedenácti letech se rok marně učil na baskytaru a o rok později vsadil na poslední šanci uspět jako hudebník-a to jako hráč na bicí nástroje. Díky nelidské trpělivosti učitele Jana Žemličky již po roce studia hrál ve školní kapele a dechovém orchestru.

Vzhledem k vzrozenému smyslu pro disciplinu a výtečné fyzické kondici byl v roce 1984 přijat na Vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem. Mimo všestranný hudební rozvoj zde získal i jiné užitečné dovednosti- např. škrábání brambor v časných ranních hodinách, pravidelné rozcvičky, úklid a hod granátem.

Po maturitě v roce 1987 nastupuje u Posádkové hudby Praha. Během profesionální vojenské kariéry přehrál mimo jiné i několik stovek různých státních hymen v rámci vítání státních delegací, což bylo jeho denním chlebem. Ač vytížen koncertováním s dechovou hudbou, stihl Pavel v tomto období vystudovat a roce 1994 absolvolvovat Konzervatoř Jaroslava Ježka u profesora Vladimíra Žižky.

Žánrový veletoč Pavel roztáčí v roce 1995, kdy dává vale uniformě a přijímá angažmá ve skupině Yo-Yo band. I přes velmi časté koncertování s Yo-Yo bandem přijímá Pavel nabídku do jazzového kvartetu Michal Gera band. Další "lana" na sebe nenechaly dlouho čekat. Pavel je od té doby de facto na permanentním turné.

Pavel měl tu čest si zahrát s drtivou většinou předních hudebníků a sólistů na tuzemské hudební scéně.Svou neukojitelnou touhu po vzdělání a hudebním rozvoji uspokojuje na soukromých hodinách u profesora Veselého od roku 1994 do dnes. Za zmínku stojí i jeho pedagogická činnost. Za mírného donucení kytaristy Petra Zemana začína v roce 1993 vyučovat na soukromé hudební škole Come To Jam, s níž spolupracuje dodnes. V roce 1998 přijímá nabídku Pražské konzervatoře, kde v

současné době působí jako vedoucí oddělení bicích nástrojů.